Výpočet výplaty

Popis k instalaci programu Mzdy32 pro systém Windows.

Upozornění před instalací programu

Tato instalace slouží pouze k první „čisté“ instalaci ZEIS Mzdy32.

V kroku Společné číselníky se rozhodnete, zda bude program používat soubor global.zcf v případě, že máte společné podnikové číselníky (závody, střediska, OJ2, výkony a jejich vazby) s jinými moduly ZEIS.
Instalační program se poté případně dotáže na cestu k souboru (např. C:\ZEIS\global.zcf), kterou ale můžete zadat i později přímo v programu.

Vždy po instalaci této verze překontrolujte v 6.3.1. Přepínače - Ostatní - Prostředí cestu k souboru global.zcf, případně ji aktualizujte.

Program MZDY32 instalujete vždy do nového adresáře, tj. NE do adresáře, kde je program MZDY ver. 14.12. (zvolíte např. C:\ZEIS\MZDY32). Vyhněte se instalaci do složky Program Files.

Program se pouští vždy v "hlavním - pracovním" adresář, tj. tam, kde budou: mzdy.ini, mzdy.lic, DAT\, MAT\ atd. Pro spouštění programu používejte nainstalované zástupce (v Nabídce Start Windows, případně na Ploše Windows).

Průvodce instalací vytvoří zástupce ve složce Nabídka Start Windows, kterou vyberete. Zástupce pro spuštění se vytvoří buď pro konkrétní uživatelský účet, pod kterým je uživatel, provádějící instalaci, přihlášen nebo pro všechny existující uživatele Windows. Pokud instaluje např. správce pod svým účtem, a program bude používat účetní pod vlastním účtem, vyberte pro všechny uživatele.
Dále případně zatrhněte Vytvořit zástupce na ploše a dokončete instalaci.

Ostatní pokyny najdete v programu Mzdy32 v menu 5.8. Zprávy pro uživatele.